Logo
ActiveGuides s.r.o.
Ulice
Město
50003

tel: 2345678
email: info@activeguide.cz
Úvod » Léto » Kajakářská škola

Kajakářská škola

Naše prestižní kajakářská škola je vhodná nejen pro úplné začátečníky, kteří se naučí základní ovládání kajaku, ale i pro zkušenější vodáky, kteří se zdokonalí ve svých dovednostech. V několika prvních lekcích Vás naši školení instruktoři seznámí se základy jízdy na klidné vodě, v dalších lekcích se naučíte základní ovládání kajaku na proudící i divoké vodě.

Zajišťujeme kompletní personální a materiálové vybavení (polyethylenové kajaky) včetně neoprenů!!

Ceny platí pouze pro skupiny od 3 osob.


1. varianta je jednodenní výuka, bez ubytování a stravy. Cena 1 os. 1 500,- Kč
2. varianta je dvoudenní výuka s přenocováním v našem pensionu, večeří první den a snídaní druhý den ráno. Cena 1 os. 3 333,- Kč
3. varianta je třídenní výuka, 2 noci, 2 polopenze. Cena 1 os. 5 100,- Kč

Veškerý materiál jako kajak, pádlo a vodácké oblečení je v ceně zahrnut.

V našem pensionu máte možnost si zpříjemnit večer saunováním, masážemi a budete-li mít chuť můžeme Vás za poplatek 390,- Kč os. naučit eskymácký obrat večer v bazénu.

 

VÍKENDOVÁ ŠKOLA KAJAKU

Místo: řeka Jizera, Kamenice - Penzion Artur Janov nad Nisou (www.pensionartur.com)
Čas:
čas nástupu 9.00
Sraz:
před uvedeným pensionem (mapka v závěru pokynů)

Program:      

1.den  sobota
Příjezd na pension, seznámení s programem, poučení o bezpečnosti, seznámení s používáním nutné výbavy, teoretické seznámení s vodáckým sportem, teoretická výuka vodáckých dovedností.
Přesun na klidný vodní úsek, praktická výuka vodáckých dovedností na klidné vodě, výuka vodní záchrany.
Dle nabitých zkušeností možnost sjezdu mírně tekoucího úseku řeky.
Ubytování v pensionu, večeře, možnost večerního posezení.

2.den neděle
Snídaně, odjezd na tekoucí úsek řeky (obtížnost dle dovedností), sjezd řeky s výukou vodáckých dovedností v proudu (zastavování, zajíždění do tišin, traverzování proudu, popřípadě i eskymácký obrat).
V odpoledních hodinách návrat na penzion, zakončení programu

Délka jednotlivých výukových bloků se volí dle zkušeností a získaných dovedností jednotlivých účastníků. Skupina se musí vždy přizpůsobit každému účastníkovi.

Zapůjčené vybavení:
Kajak, kajakářské pádlo, ochranná zástěra, helma, vodácká bunda, neoprénové kalhoty, neoprénové boty

Doporučené vybavení:
Na jízdu na kajaku doporučujeme pod neoprén plavky a triko (popřípadě i mikinu) z rychleschnoucího materiálu (Moira, Craft, ...). Na přesuny a teoretickou výuku doporučujeme outdoorové či sportovní oblečení. Při přesunech z vodního bloku se budou účastnící převlékat z vodácké výbavy v místech dojezdu, kde jsou vždy přírodní podmínky.

Možnosti penzionu:
Penzion zajišťuje ubytování s večeří a snídaní. Snídaně je formou švédských stolů, k večeři je jednotné menu s vlastní obsluhou. Pokoje jsou vícelůžkové s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou vícelůžkové, budeme se snažit zohlednit případné požadavky na rozmístění (dle možné volné kapacity).

Parkování:
Na parkovišti u penzionu

Bezpečnost:
Každý účastník musí vždy plně respektovat pokyny instruktorů. Kajak je outdoorová aktivita závislá na přírodních podmínkách, které nemůže pořadatel ovlivnit. Každý účastník vstupuje do výukového bloku na vlastní nebezpečí a po seznámení s bezpečnostními podmínkami. Souhlas vyjádří podpisem v den nástupu na program.

Personální zajištění:
Všichni instruktoři mají licence opravňující zajišťování akcí na divoké vodě na kajaku.